|
Дата розміщення: 26.04.2016
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЧЕРНIГIВГАЗБУД"
за 2015рiк.
станом на 31грудня 2015року (в тисячах українських гривень)
1.Iдентифiкацiя та основа пiдготовки фiнансового звiту
Назва товариства: Публiчне акцiонерне товариство « Чернiгiвгазбуд»
Код ЄДРПОУ: 03333537
Фiнансова звiтнiсть товариства складена станом на 31 грудня 2015 року, звiтним перiодом є 2015 рiк. Фiнансова звiтнiсть є другою попередньою фiнансовою звiтнiсть, яку товариство пiдготувало за Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (далi – МСФЗ). Датою переходу на МСФЗ є 1 сiчня 2013 року.
Фiнансова звiтнiсть є iндивiдуальною, стосується тiльки дiяльностi ПАТ «Чернiгiвгазбуд».
Функцiональною валютою ведення бухгалтерського облiку є гривня (надалi – грн»). Фiнансова звiтнiсть представлена в тисячах українських гривень (далi – тис. грн.), якщо не зазначено iнше. Монетарнi активи i зобов’язання в iноземнiй валютi вiдображенi у фiнансової звiтностi у гривневому еквiвалентi за офiцiйним курсом Нацiонального банку України на 31.12.2015 року..
Обмежень щодо володiння активами немає.
Участi у спiльних пiдприємствах товариство не бере.
Виявлених помилок минулих рокiв та пов’язаних з ними коригувань не було.
Переоцiнки статей фiнансових звiтiв не було.
Рiвень округлення - 0,5 тисяч гривень.
1. Плани щодо безперервної дiяльностi.
Товариство складає фiнансову звiтнiсть на основi безперервностi. Управлiнський персонал не має намiрiв лiквiдувати товариство чи припинити дiяльнiсть. Управлiнському персоналу не вiдомо про суттєвi невизначеностi, пов'язанi з подiями чи умовами, якi можуть спричинити значний сумнiв щодо здатностi товариства продовжувати дiяльнiсть на безперервнiй основi.
2. Основнi припущення, що стосуються майбутнього та основнi джерела невизначеностi оцiнки на кiнець звiтного перiоду, якi становлять значний ризик спричинити суттєве коригування балансової вартостi активiв та зобов’язань в наступному фiнансовому роцi.
При пiдготовцi фiнансової звiтностi товариство здiйснює попереднi оцiнки впливу невизначених майбутнiх подiй на окремi активи та зобов’язання. Такi попереднi оцiнки базуються на iнформацiї, яка наявна у товариства на дату фiнансової звiтностi, тому фактичнi результати у майбутньому можуть вiдрiзнятися вiд таких оцiнок. На дату складання фiнансової звiтностi товариство не виявило можливого суттєвого впливу майбутнiх подiй на оцiнку активiв та зобов’язань.
3. Суттєвi положення облiкової полiтики.
3.1 Основнi засоби
Для облiку та складання звiтностi основнi засоби подiляються на наступнi класи (групи):
• земельнi дiлянки;
• будiвлi, споруди i передавальнi пристрої;
• машини та обладнання (у т.ч. обчислювальна технiка);
• транспортi засоби;
• iнструменти, прилади, iнвентар (меблi);
• iншi основнi засоби.
Критерiї визнання: iснує ймовiрнiсть того, що майбутнi економiчнi вигоди, пов’язанi з об’єктом, надiйдуть в компанiю, i собiвартiсть об’єкта може бути достовiрно оцiнена.
Методи оцiнки основних засобiв.
Первiсна оцiнка об’єктiв всiх груп основних засобiв здiйснюється за собiвартiстю, що включає цiну придбання (у т.ч. iмпортнi мита, податки, якi не вiдшкодовуються); будь-якi витрати, якi безпосередньо пов’язанi з доставкою активу до мiсця розташування та приведення його в стан, необхiдний для експлуатацiї; попередньо оцiненi витрати на демонтаж, перемiщення об’єкта та вiдновлення територiї, зобов’язання за якими компанiя на себе бере.
Подальша оцiнка основних засобiв здiйснюється за собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Амортизацiя за всiма групами основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу. Термiн корисного використання та метод амортизацiї переглядаються один раз на рiк.
3.2. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї.
Активи, що знаходяться в стадiї будiвництва, капiталiзованi як окремий компонент основних засобiв. Незавершене капiтальне будiвництво включає вартiсть будiвельних робiт, суму iнжинiрингових робiт, iншi прямi витрати та загальновиробничi витрати. Аванси, що виданi на придбання основних засобiв та капiтальне будiвництво вiдображаються в складi незавершених капiтальних iнвестицiй. По закiнченню будiвництва актив буде переведений у вiдповiдну групу основних засобiв. Амортизацiя буде нараховуватись з дати, коли актив буде побудований та стане придатним до використання.
Незавершене будiвництво активiв, якi призначенi для продажу, вiдображається в складi запасiв. Незавершене будiвництво iнвестицiйної нерухомостi вiдображається як iнвестицiйна нерухомiсть.
3.3. Дебiторська заборгованiсть.
Дебiторська заборгованiсть є непохiдним фiнансовим активом та визнається тiльки коли компанiя стає стороною контрактних положень. Первiсна оцiнка дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю плюс витрати на операцiю, якi прямо вiдносяться до цього фiнансового активу. Справедливою вартiстю дебiторської заборгованостi є справедлива вартiсть наданої (отриманої) компенсацiї. Подальша оцiнка здiйснюється за амортизованою собiвартiстю, з урахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi.
Станом на кожну звiтну дату товариство оцiнює, чи iснують об’єктивнi свiдчення того, що кориснiсть дебiторської заборгованостi зменшилася. Балансова вартiсть дебiторської заборгованостi зменшується через рахунок резерву пiд знецiнення з одночасним визнанням збитку за звiтний перiод. Якщо в наступному перiодi величина збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно спiввiднесено iз подiєю, що має мiсце пiсля визнання зменшення корисностi, то ранiше визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується. Сторнування не повинне призводити до такої балансової вартостi, яка перевищує суму, що її мала б амортизована вартiсть у разi невизнання зменшення корисностi на дату сторнування. Резерв пiд знецiнення дебiторської заборгованостi визначається розрахунковим методом на пiдставi iсторичних даних щодо дебiторської заборгованостi товариства.
3.4. Запаси.
Запаси при первiсному визнаннi облiковуються за собiвартiстю придбання. Собiвартiсть запасiв включає всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан. В Балансi (Звiтi про фiнансовий стан) запаси вiдображаються за найменшою iз двох величин: первiсною вартiстю або вартiстю реалiзацiї. Уцiнки вiдображаються шляхом створення резерву пiд знецiнення запасiв. Вартiсть рекламних запасiв вiдноситься на витрати в момент придбання. Собiвартiсть одиниць запасiв визначається шляхом використання конкретної iдентифiкацiї їх iндивiдуальної собiвартостi.
3.5. Грошовi кошти та їх еквiваленти.
Кошти на депозитних рахунках з термiном погашення бiльше 6 мiсяцiв вiдображаються в звiтностi як поточнi фiнансовi iнвестицiї, з термiном погашення бiльше 1 року як iншi довгостроковi фiнансовi iнвестицiї.
3.6. Забезпечення (резерви).
Забезпечення (резерви) визнаються тодi, коли товариство має поточне юридичне або конструктивне зобов’язання, яке виникло у результатi минулих подiй i ймовiрно, що для погашення цього зобов’язання потрiбне використання ресурсiв, котрi втiлюють у собi певнi економiчнi вигоди та розмiр таких зобов’язань можна достовiрно оцiнити.
Забезпечення створюються товариством для вiдшкодування наступних (майбутнiх) витрат:
виплату вiдпусток працiвникам.
виконання гарантiйних забезпечень.
реструктуризацiю, виконаннi зобов’язань при припиненнi дiяльностi
виконання зобов’язань щодо обтяжливих контрактiв визнається в сумi очiкуваного збитку тодi, коли витрати для виконання зобов’язань перевищують доходи вiд контракту.
Залишок забезпечення переглядається кожний рiк станом на 31 грудня i у разi потреби коригується (збiльшується, зменшується).
Умовнi зобов’язання не визнаються в звiтi про фiнансовий стан, але розкриваються в примiтках до фiнансової звiтностi, за виключенням випадкiв коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв у результатi погашення є незначною. Умовний актив не визнається у звiтi про фiнансовий стан, але розкривається у примiтках до фiнансової звiтностi у тому випадку, коли iснує вiрогiднiсть надходження економiчних вигод.
3.7. Оренда.
Коли товариство виступає у якостi орендаря за угодою про операцiйну оренду, оренднi платежi визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди.
Коли компанiя виступає у якостi орендаря за угодою про фiнансову оренду, на початку строку оренди визнаються активи та зобов’язання, що дорiвнюють справедливiй вартостi орендованого майна на початку оренди, або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв, яка визначається на початку оренди. Ставкою дисконту, яка застосовується при обчисленнi теперiшньої вартостi мiнiмальних орендних платежiв, є припустима ставка вiдсотка при орендi. В подальшому мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов’язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод протягом строку оренди таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов’язань. Непередбаченi оренднi плати вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони понесенi.
Необоротнi активи, отриманi за договором фiнансової оренди, облiковуються вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби» або МСБО 38 «Нематерiальнi активи».
3.8. Визнання доходу та витрат.
Виручка визнається в тому випадку, якщо отримання економiчних вигод оцiнюється як ймовiрне, i якщо виручка може бути надiйно оцiнена, незалежно вiд дати здiйснення платежу. Виручка оцiнюється за справедливою вартiстю отриманої, або що належить до отримання винагороди з врахуванням визначених в договорi умов платежу за виключенням податкiв. Виручка вiд продажу товарiв признається в момент передачi ризикiв та вигод вiд володiння товаром покупцевi. Виручка вiд надання послуг визнається в момент завершеностi робiт. Процентний дохiд та витрати по всiх фiнансових iнструментах, що оцiнюються за амортизованою вартiстю, процентних фiнансових активах, що класифiкуються в якостi на продаж, визнаються з використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Процентний дохiд включається до складу доходiв вiд фiнансування в звiтi про сукупний дохiд. Дивiденди визнаються в момент встановлення права товариства на їх отримання. Дохiд вiд iнвестицiйної нерухомостi, наданої в операцiйну оренду, оцiнюється по прямолiнiйному методу протягом строку оренди.
Витрати по позиках включають сплату вiдсоткiв та iншi витрати, понесенi товариством у зв’язку з отриманням позик. Затрати по позиках, якi пов’язанi з придбанням, будiвництвом чи виробництвом активу, який обов’язково потребує довготривалого перiоду для його пiдготовки до використання або продажу, капiталiзуються як частина первiсної вартостi такого активу. Всi iншi затрати по позиках вiдносяться до витрат в тому перiодi, в якому були понесенi.
Товариство капiталiзує витрати по позиках, що понесенi у зв’язку з придбанням, будiвництвом чи виробництвом активу, який обов’язково потребує довготривалого перiоду для його пiдготовки до використання або продажу починаючи з 01.01.2015 року.
3.9. Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток компанiї формуються як сума поточних податкових витрат, розрахованих на базi оподатковуваного прибутку за правилами податкового законодавства, та вiдстрочених податкових витрат (доходiв). Вiдстроченi податковi витрати (доходи) виникають внаслiдок визнання в прибутку чи збитку вiдстрочених податкових активiв та/або вiдстрочених податкових зобов’язань.
Вiдстроченi податковi зобов’язання визнаються щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають оподаткуванню, крiм випадкiв, коли такi рiзницi виникають вiд первiсного визнання активу чи зобов’язання. Вiдстрочений податковий актив визнається щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають вирахуванню, тiєю мiрою, якою є ймовiрним, що буде отримано оподатковуваний прибуток, до якого можна застосувати тимчасову рiзницю, яка пiдлягає вирахуванню, за винятком ситуацiй, коли вiдстрочений податковий актив виникає вiд первiсного визнання активу або зобов’язання. Отримання достатнього оподатковуваного прибутку є ймовiрним тодi, коли вiдстрочений податковий актив може бути зарахований проти вiдстроченого податкового зобов’язання, яке вiдноситься до того самого податкового органу, та буде вiдновлено в тому самому перiодi, що i актив, або в тому перiодi, в якому збиток, що виникає з активу, може бути вiднесений на попереднiй або послiдуючий перiод. У випадках, коли немає достатнiх вiдстрочених податкових зобов’язань щоб зарахувати вiдстрочений податковий актив, актив вiдображається в тiй мiрi, в якiй ймовiрно виникнення достатнього оподатковуваного прибутку в майбутнiх перiодах.
3.10. Податок на додану вартiсть.
Дохiд, витрати та активи визнаються за виключенням податку на додану вартiсть, крiм випадкiв, коли ПДВ, виник при покупцi активiв або понесення витрат, який не вiдшкодовується з бюджету. В такому випадку ПДВ включається до вартостi активу або витрат.
Дебiторська та кредиторська заборгованостi вiдображаються з врахуванням ПДВ. Аванси отриманi та аванси сплаченi вiдображаються iз ПДВ.
3.11. Важливi оцiнки, професiйнi судження i припущення в застосуваннi облiкової полiтики.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва компанiї формування суджень, оцiнок та припущень, якi впливають на застосування принципiв облiкової полiтики, на суми активiв та зобов’язань, доходiв та витрат, вiдображених у звiтностi, та на розкриття iнформацiї щодо потенцiйних активiв та зобов’язань. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок. Оцiнки та припущення, на яких вони ґрунтуються, регулярно переглядаються. Результати перегляду облiкових оцiнок визнаються у перiодi, в якому вони переглядаються, а також у всiх наступних перiодах, на якi впливають такi оцiнки.
Нижче наведенi професiйнi судження, якi найбiльш суттєво впливають на суми, що вiдображенi у фiнансовiй звiтностi, та основнi джерела невизначеностi оцiнок.
Принципи оцiнки за справедливою вартiстю
Товариство класифiкує оцiнки за справедливою вартiстю за допомогою iєрархiї справедливої вартостi:
1) рiвень 1: цiни котирувань на активних ринках для iдентичних активiв або зобов’язань;
2) рiвень 2: вхiднi данi, iншi нiж цiни котирувань, що увiйшли у рiвень 1, якi спостерiгаються для активiв або зобов’язань або прямо, або опосередковано;
3) рiвень 3: вхiднi данi активiв або зобов’язань, що не ґрунтуються на даних ринку, якi можна спостерiгати.
Кращим свiдченням справедливої вартостi фiнансового активу або фiнансового зобов’язання є цiни котирування на активному ринку. Фiнансовий iнструмент вважається котируваним на активному ринку, якщо цiни котирування легко i регулярно доступнi та вiдображають фактичнi й регулярно здiйснюванi ринковi операцiї мiж незалежними сторонами. Справедлива вартiсть визначається як цiна, узгоджена мiж зацiкавленим покупцем та зацiкавленим продавцем в операцiї незалежних сторiн. Мета визначення справедливої вартостi для фiнансового iнструмента, який вiдкрито купується та продається на активному ринку – отримати цiну, за якою вiдбулась би операцiя з цим iнструментом на кiнець звiтного перiоду на найсприятливiшому активному ринку, до якого товариство має безпосереднiй доступ.
Якщо ринок для фiнансового iнструмента не є активним, товариство визначає справедливу вартiсть, застосовуючи методи оцiнювання. Такi методи базуються на застосуваннi останнiх ринкових операцiй мiж обiзнаними, зацiкавленими та незалежними сторонами (якщо вони доступнi), посиланнi на поточну справедливу вартiсть iншого iдентичного iнструмента, аналiзi дисконтованих грошових потокiв. Мета застосування методiв оцiнювання – визначити, якою була б цiна операцiї на дату оцiнки в обмiнi мiж незалежними сторонами, виходячи iз звичайних мiркувань бiзнесу. Справедлива вартiсть оцiнюється на основi результатiв застосування методiв оцiнювання, в яких максимально враховуються ринковi показники (та якомога менше – данi, специфiчнi для компанiї). Перiодично товариство обстежує методи оцiнювання та перевiряє їх на обґрунтованiсть, застосовуючи цiни спостережених поточних ринкових операцiй з такими самими iнструментами, або на основi iнших доступних спостережених ринкових даних.
Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв базується на наведених далi чинниках:
- вартiсть грошей у часi;
- кредитний ризик;
- цiни на валютних бiржах;
- товарнi цiни;
- цiни на iнструменти капiталу;
- волатильнiсть;
- ризик дострокового погашення та ризик вiдмови;
- витрати на обслуговування фiнансового активу або фiнансового зобов’язання.
Первiсне визнання операцiй з пов’язаними особами.
В ходi своєї звичайної дiяльностi товариство здiйснює операцiї з пов’язаними особами. У вiдповiдностi до МСБО 39, фiнансовi iнструменти повиннi спочатку вiдображатись за справедливою вартiстю. За вiдсутностi активного ринку для таких операцiй для того, щоб визначити, чи проводились операцiї за ринковими або неринковими процентними ставками, використовуються професiйнi судження. Основою для судження є цiноутворення на аналогiчнi види операцiй з непов’язаними сторонами та аналiз ефективної процентної ставки.
3.12. Виплати, основанi на акцiях.
Дивiденди вiдображаються в тому перiодi, в якому вони оголошенi. Iнформацiя про дивiденди, що оголошенi пiсля звiтного перiоду, але до того, як фiнансова звiтнiсть була затверджена до випуску, вiдображається в примiтцi «Подiї пiсля закiнчення звiтного перiоду».
Базисний прибуток на акцiю обчислюється шляхом дiлення прибутку (чисельник), на середньозважену кiлькiсть звичайних акцiй, якi перебувають в обiгу протягом звiтного перiоду (знаменник).
3.13. Взаємозалiк статей активiв та зобов’язань.
Фiнансовi активи та фiнансовi зобов’язання згортаються, а в балансi вiдображається сальдовий залишок, тiльки якщо товариство має юридичне право здiйснити залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов’язання одночасно. При облiку передачi фiнансового активу, який не веде до припинення визнання такого активу, товариство не згортає переданий актив та пов’язане з ним зобов’язання. Станом на 31.12.2014 товариство не здiйснювало взаємозалiкiв активiв i зобов’язань балансу.
3.14. Виправлення помилок i змiни у фiнансових звiтах.
Помилки у фiнансових звiтах не допускалися, змiни у фiнансовi звiти, що пов’язанi з виправленням помилок, не вносилися.
Протягом 2015 року змiни до облiкової полiтики не вносилися.
Змiн в облiкових оцiнках, якi мають суттєвий вплив на фiнансову звiтнiсть 2015 року або суттєво будуть впливати на майбутнi перiоди, не було.
4.Новi стандарти, що були випущенi та набудуть чинностi з 1 сiчня 2013 року i пiзнiше.
МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти» набуває чинностi для рiчних перiодiв, що починаються 01 сiчня 2015 року або пiсля цiєї дати та застосовується ретроспективно (дострокове застосування дозволяється).
Стандарт був випущений в результатi першого етапу проекту Ради з МСФЗ по замiнi МСБО 39 «Фiнансовi iнструменти: класифiкацiя та оцiнка».
МСФЗ 9 передбачає, що при первiсному визнаннi всi фiнансовi активи оцiнюються за справедливою вартiстю, окрiм боргових iнструментiв, якi можуть (якщо немає можливостi оцiнки за справедливою вартiстю) оцiнюватися за амортизованою вартiстю, за умови що:
- актив утримується в рамках бiзнес-моделi, завданням якої є утримання активiв з метою отримання договiрних грошових потокiв;
- договiрнi умови щодо фiнансового активу призводять до виникнення на конкретнi певнi дати грошових потокiв, якi представляють собою виключно виплати основної суми заборгованостi та вiдсоткiв на основну суму заборгованостi, що залишається непогашеною.
Всi фiнансовi активи, що є iнвестицiями в iнструменти капiталу, оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням змiн справедливої вартостi або в iншому сукупному доходi або в прибутку чи збитку.
МСФЗ 9 встановлює, що до фiнансових зобов'язань, до яких застосовується можливiсть оцiнки за справедливою вартiстю, сума змiни справедливої вартостi зобов’язання, що зумовлена змiнами кредитного ризику, повинна подаватися у складi iншого сукупного доходу (якщо тiльки таке подання не призведе до виникнення або збiльшення облiкової невiдповiдностi у складi прибутку чи збитку). Залишкова частина змiни справедливої вартостi у всiх випадках надається у складi прибутку або збитку.
Компанiя не застосовувала достроково МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти».
МСФЗ 10 «Консолiдована фiнансова звiтнiсть» замiнює попереднє керiвництво по визначенню контролю и консолiдацiї, наведенi в МСБО 27 «Консолiдованi та окремi фiнансовi звiти» (перейменований в «Окремi фiнансовi звiти») та ПКТ 12 «Консолiдацiя: суб’єкти господарювання спецiального призначення». Стандарт набуває чинностi для рiчних перiодiв, що починаються 01 сiчня 2013 року або пiсля цiєї дати (дострокове застосування дозволяється).
МСФЗ 13 «Оцiнка справедливої вартостi» має застосовуватися до рiчних перiодiв, що починаються 01 сiчня 2013 року або пiзнiше (дострокове застосування дозволяється). В цьому стандартi об’єднанi всi вказiвки щодо оцiнки за справедливою вартiстю. Стандарт направлений на пiдвищення якостi розкриття iнформацiї щодо справедливої вартостi. При цьому, в МСФЗ 13 вiдсутня iнформацiя про те, коли необхiдне вимiрювання справедливої вартостi.
Передбачається, що вимоги нового стандарту можуть вплинути на необхiднiсть перегляду компанiєю процесiв та процедур, що використовуються для визначення справедливої вартостi.
Наслiдки застосування в майбутньому нових стандартiв та змiн до стандартiв залежатимуть вiд активiв i зобов’язань, що матиме компанiя на дату їх застосування, тому визначити їх майбутнiй вплив в кiлькiсному виразi на даний час неможливо. Керiвництво компанiї оцiнює можливий майбутнiй вплив вiд застосування нових (оновлених) стандартiв, тлумачень i не виключає їх вплив на облiкову полiтику в майбутньому, на необхiднiсть перегляду процедур, що використовуються для визначення справедливої вартостi, та на класифiкацiю i оцiнку фiнансових активiв та зобов’язань компанiї.
5. Перше застосування МСФЗ.
Ця фiнансова звiтнiсть, яку компанiя пiдготувала у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ). Датою переходу на МСФЗ є 1 сiчня 2012 року. За попереднi звiтнi перiоди, що закiнчилися 31 грудня 2011 року, компанiя складала свою фiнансову звiтнiсть у вiдповiдностi до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку (далi – П(с)БО).
Товариство пiдготувало цю фiнансову звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 року, у вiдповiдностi до МСФЗ, якi застосовуються у вiдношеннi до звiтних перiодiв станом на 31 грудня 2013 року (цi стандарти застосовуються достроково).
Оцiночнi значення на 01 сiчня 2012 року та 31 грудня 2012 року вiдповiдають оцiночним значенням на цi ж дати, прийнятим згiдно з П(с)БО, пiсля трансформацiйних коригувань з врахуванням вiдмiнностей в облiкових полiтиках.
5.1. Товариство застосувало наступнi добровiльнi виключення, передбаченi МСФЗ 1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi»:
- Товариство встановило доцiльну собiвартiсть основних засобiв за попереднiми П(С)БО шляхом оцiнки їх за справедливою вартiстю внаслiдок оцiнки станом 31.12.2006 р.
5.2. Вiдхилення вiд вимог МСФЗ.
Товариство почало формувати статутний капiтал в перiод, коли функцiональна валюта України була валютою гiперiнфляцiйної економiки. МСФЗ 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї» вимагає перерахунку складових власного капiталу товариства (крiм нерозподiленого прибутку та будь-якої дооцiнки) з використанням загального iндексу цiн.
Керiвництво товариства прийшло до висновку, що застосування вимог МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї», в частинi перерахунку статутного капiталу, може ввести в оману користувачiв фiнансової звiтностi i суперечить метi фiнансової звiтностi, зазначенiй в Концептуальнiй основi. Керiвництво товариства, керуючись пунктами 19-20 МСБО 1 «Подання фiнансової звiтностi», прийняло рiшення вiдхилитись вiд вимог МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї».
Примiтка до рядкiв 1010-1012 Балансу «Основнi засоби».
Основнi засоби компанiї представленi в фiнансовiй звiтностi наступним чином:
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року - 2174
Придбано основних засобiв - 82
Вибуло основних засобiв - 36
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного року - 2220
i них
будинки,споруди та передавальнi пристрої - 1110
машини та обладнання - 236
транспортнi засоби - 650
Iнструменти, прилади iнвентар - 224
Накопичена амортизацiя станом на початок - 1539
звiтного року:
Будинки та споруди - 663
Машини та обладнання - 190
Транспортнi засоби - 494
Iнструменти, прилади та iнвентар - 192
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод - 86
Вибуло зносу - 36
Накопичена амортизацiя станом на кiнець
звiтного року - 1589
Будинки та споруди - 671
Машини та обладнання - 205
Транспортнi засоби - 520
Iнструменти, прилади та iнвентар - 193
Балансова вартiсть
станом на кiнець звiтного перiоду 631
в тому числ:i
будинки,споруди та передавальнi пристрої - 439
машини та обладнання - 31
транспортнi засоби - 130
Iнструменти, прилади iнвентар - 31
Станом на 31 грудня 2015 року обладнання виведеного на консервацiю не було.
Станом на 01 сiчня 2015 року та 31 грудня 2015 року у товариства:
-вiдсутнi обмеження на право власностi, а також основнi засоби переданi в заставу для забезпечення зобов’язань;
-основних засобiв, що тимчасово не використовуються (консервацiя) товариство станом на 31 грудня 2015 року не має;
-вiдсутнi основнi засоби, отриманi за договорами фiнансової оренди.
Протягом 2015 року товариство не отримувало основнi засоби в результатi об'єднання пiдприємств.
Протягом 2015 року основнi засоби не переоцiнювалися. Втрати вiд зменшення корисностi та вигоди вiд вiдновлення корисностi основних засобiв не визнавалися. Iнших змiн первiсної вартостi та суми зносу основних засобiв не було.
Протягом 2015 року товариство не отримувало основнi засоби за рахунок цiльового фiнансування.
Станом на 31 грудня 2015 року товариство не отримувало основних засобiв у фiнансову оренду.
Амортизацiя основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу
Строки корисного використання встановлюються для кожного об’єкта основних засобiв окремо. Середнi строки корисного використання для груп основних засобiв становлять:
Примiтка до рядкiв 1015-1017 Балансу «Iнвестицiйна нерухомiсть».
У товариства вiдсутня iнвестицiйна нерухомiсть як станом на 31.12.2015 року так i станом на 01.01.2015 року.
Примiтка до рядкiв Балансу 1030-1035 «Iншi довгостроковi фiнансовi iнвестицiї», «Поточнi фiнансовi iнвестицiї»
Станом на 31 грудня 2015 року товариство не має фiнансових iнвестицiї, що включенi до статей балансу «Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї» та «Поточнi фiнансовi iнвестицiї».
Iнвестицiй в асоцiйованi, дочiрнi та спiльнi пiдприємства компанiя не має.
Пояснювальна примiтка до рядка Балансу 1100-1101 «Виробничi запаси»
Залишок на 01.01.2015 року - 1952
Надiйшло запасiв за 2015 рiк- 1691
Собiвартiсть використаних запасiв-1518
Собiвартiсть реалiзованих запасiв 223
Резерв знецiнення запасiв станом на 31.12.2015 року
Залишок на 31.12.2015 року 1902
Запаси вiдображенi за первiсною вартiстю.
Запасiв, переданих у переробку, на комiсiю та в заставу немає.
Зменшення та збiльшення чистої вартостi реалiзацiї запасiв протягом 2015 року не було.
Примiтка до рядкiв Балансу 1125-1130 «Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги», 1135-1160«Iнша поточна дебiторська заборгованiсть».
Найменування показника структури поточної дебiторської заборгованостi станом 31.12.2015 р
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 593
Резерв пiд знецiнення- -
Балансова вартiсть дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги - 593
Заборгованiсть за розрахунками з бюджетом- 18
Заборгованiсть за виданими авансами- -
Заборгованiсть за розрахунками з Фондом соцiального страхування
з тимчасової втрати працездатностi
Заборгованiсть за розрахунками з iншими дебiторами -
Балансова вартiсть iншої поточної заборгованостi -
в т.ч. заборгованiсть зв’язаних сторiн. -
Згiдно з облiковою полiтикою компанiї, резерв пiд знецiнення дебiторської заборгованостi визначається розрахунковим методом на пiдставi iсторичних даних щодо дебiторської заборгованостi. Протягом 2015 року резерв пiд знецiнення не створювався.
Примiтка до рядка Балансу 1165-1167 «Грошi та їх еквiваленти» та Звiту про рух грошових коштiв.
Склад грошових коштiв та їх еквiвалентiв товариство представило наступним чином:
Найменування показника структури грошових коштiв стано на 31.12.2015р
Каса -
Поточнi рахунки в банках 10
Iншi рахунки в банках -
Всього- 10
Статтi «Iншi надходження», «Iншi витрачання» та «Iншi платежi» Звiту про рух грошових коштiв мають наступний склад:
Найменування показника за 2015р.
Роздiл I «Рух коштiв у результатi операцiйної дiяльностi»
Iншi надходження:
Компенсацiя вiд Фонду соцiального страхування з
тимчасової втрати працездатностi - 4
Iншi надходження - 21
Всього - 25
Iншi витрачання:
Штрафи, пеня - 100
Розрахунки по виконавчим листам - 2
iншi- - 253
Всього - 355
Не грошових операцiй iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi не вiдбувалося протягом 2015 року.
Сальдо грошових коштiв, якi є в наявностi та якi недоступнi для використання товариством, вiдсутнє станом на 31.12.2015 року.
Товариство не придбавало не продавало майновi комплекси протягом 2015 року.
Примiтка до рядкiв 4000-4300 «Власний капiтал»
Власний капiтал товариства має наступну структуру:
Найменування показника структури капiталу Станом
на 01.01.2015р. на 31.12.2015р.
Зареєстрований акцiонерний капiтал 1292 1292 Вiдображено розмiр зареєстрованого
акцiонерного капiталу згiдно законода-
вства України та Статуту товариства
Iнший додатковий капiтал 621 621 Вiдображено суми дооцiнки необорот-
них активiв та iншого додаткового
капiталу, до якого включено
вартiсть основних засобiв, що не
увiйшли до статуного фонду, а
також iншi фонди,створенi, згiдно
з законодавством України та Статутом
товариства.
Нерозподiлений прибуток (збиток) (5222) (5169) Прибуток (збиток) товариства утво-
рюється з надходжень вiд госодарсь-
кої дiяльностi пiсля покриття мате-
рiальних та прирiвняних до них i вит-
рат на оплату працi.
ВСЬОГО (3309) (3256)
Товариство розкриває наступну iнформацiю про акцiонерний капiтал.
Статутний капiтал та емiсiйнi рiзницi (емiсiйний дохiд).
Залишок акцiй на початок попереднього перiоду (шт.) 5166320 в тому числi:
кiлькiсть акцiй в обiгу (шт) 5166320
випуск нових акцiй -
Власнi акцiї (паї), що викупленi в акцiонерiв (учасникiв) -
Продаж ранiше викуплених власних акцiй (паїв) -
Анульованi ранiше викупленi власнi акцiї -
Залишок на кiнець звiтного перiоду (шт.) 5166320
Найменування показника Станом
на 01.01.2015р. на 31.12.2015р
Кiлькiсть акцiй дозволених для випуску (шт.) 5166320 5166320
Кiлькiсть випущених акцiй (шт.) 5166320 5166320
Номiнальна вартiсть акцiй (тис.грн.) 1292 1292
Кiлькiсть акцiй, з якими пов’язанi привiлеї та обмеження (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, що належать самому товариству (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, якi перебувають у власностi
членiв виконавчого органу товариства (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, зарезервованих для випуску,
згiдно з опцiонами та iншими контрактами (шт.) - -
Кiлькiсть випущених i повнiстю сплачених акцiй (шт.) 5166320 5166320
Кiлькiсть випущених, але не повнiстю сплачених акцiй - -
Частки в статутному капiталi товариства представленi наступним чином:
Найменування показника Станом на
01.01.2015 р. Станом на
31.12.2015 р.
Кiлькiсть акцiй дозволених для випуску (шт.) 5166320 5166320
Кiлькiсть випущених акцiй (шт.) 5166320 5166320
Номiнальна вартiсть акцiй (грн.) 1292 1292
Кiлькiсть акцiй, з якими пов’язанi привiлеї та обмеження (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, що належать самому товариству (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, якi перебувають у власностi членiв виконавчого органу товариства (шт.) - -
Кiлькiсть акцiй, зарезервованих для випуску, згiдно з опцiонами та iншими контрактами (шт.) - -
Кiлькiсть випущених i повнiстю сплачених акцiй (шт.) 5166320 5166320
Кiлькiсть випущених, але не повнiстю сплачених акцiй - -
Частки в статутному капiталi товариства представленi наступним чином:
Назва акцiонера Станом на 01.01.2015 р. Станом на 31.12.2015 р.
Сума
тис. грн. частка
в % Сума
тис. грн. частка
в %
Моцьор Олена Михайлiвна паспорт НК 294160, виданий 14.04.1999 Козелецьким РВ УМВС 201,25 0,02 882252,25 68,3
Моцьор Володимир Васильович паспорт НК 238800 видан 24.01.1997 Козелецьким РВ УМВС 882051 68,29 402,50 0,03
Iншi акцiонери – фiзичнi особи, кожен з яких є власником менше 10% акцiй товариства 409247,75 31,69 408845,25 31,67
Всього 1292 100 1292 100
Публiчне акцiонерне товариство «Чернiгiвгазбуд» утворене шляхом змiни найменування Вiдкритого акцiонерного товариства «Чернiгiвгазбуд», заснованого вiдповiдно до вимог законодавства України. Вiдкрите акцiонерне товариство «Чернiгiвгазбуд» було засноване шляхом перетворення орендного пiдприємства «Чернiгiвгазбуд» у Вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України «Про приватизацiю цiлiсних майнових комплексiв державних пiдприємств та їх структурних пiдроздiлiв, зданих в оренду» вiд 20.05.93 № 57-93 i зареєстроване розпорядженням виконкому Чернiгiвської мiської Ради народних депутатiв вiд 05.09.95 р.
Станом на 31 грудня 2015 року в товариствi:
- вiдсутнi права, привiлеї та обмеження, якi супроводжують цей клас, включаючи обмеження з виплати дивiдендiв i повернення капiталу;
- вiдсутнi акцiї, зареєстрованi для випуску на умовах опцiонiв i контрактiв з продажу;
- вiдсутнi частки керiвництва в статутному капiталi;
- дивiденди протягом 2015 року не нараховувались i не виплачувались.
Протягом звiтного перiоду загальними зборами акцiонерiв товариства рiшення про викуп власних акцiй не приймалось та акцiї не викуповувались. Станом на 31 грудня 2015 року товариство не мало власних викуплених акцiй.
Чистi активи товариства.
Вартiсть чистих активiв товариства була розрахована згiдно з Методичними рекомендацiями Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств вiд 17.11.2004 року № 485. Станом на 31 грудня 2015року вартiсть чистих активiв товариства становить -3256 тис. грн.
Забезпечення на виплати винагороди за пiдсумками року, забезпечення наступних витрат на транспортування продукцiї, забезпечення на гарантiйне обслуговування, забезпечення (резерв) по судовим позивам, забезпечення (резерв) по бракованих виробах, забезпечення (резерв) по обтяжливим контрактам не створювалось у зв’язку з вiдсутнiстю ймовiрностi того, що буде вибуття ресурсiв у зв’язку з погашенням цих зобов’язань.
Примiтка до рядка Балансу 1690 «Iншi поточнi зобов’язання».
Станом
на 01.01.2015р на 31.12.2015р
Iншi поточнi зобов’язання
Розрахунки по одержаним займам 614 459
Iншi поточнi зобов’язання (вiдрядження) 3283 2030
Всього 3897 2489
Примiтка до рядкiв Звiту про фiнансовi результати 2000, 2120. тис. грн.
Група доходiв 2015р.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв) 3487
Дохiд вiд надання послуг -
Дохiд вiд отриманих вiдсоткiв -
Дохiд вiд роялтi -
Дохiд вiд дивiдендiв -
Iншi операцiйнi доходи - 348
дохiд вiд реалiзацiї iноземної валюти -
дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 229
дохiд вiд операцiйної оренди активiв 119
дохiд вiд операцiйної курсової рiзницi
iншi операцiйнi доходи
Фiнансовi доходи
Iншi доходи
Примiтка до рядка Звiту про фiнансовi результати 2130 «Адмiнiстративнi витрати».
Найменування статтi за 2015р.
Витрати на утримання персоналу 500
Амортизацiя основних засобiв 24
Амортизацiя програмного забезпечення
та iнших нематерiальних активiв
Витрати на утримання основних засобiв та
нематерiальних активiв, телекомунiкацiйнi
та iншi експлуатацiйнi послуги 112
Витрати на оперативний лiзинг (оренду)
Професiйнi послуги (аудиторськi, юридичнi …) 9
Витрати iз страхування
Iншi 124
Усього адмiнiстративних витрат 769
Примiтка до рядка Звiту про фiнансовi результати 2180 «Iншi операцiйнi витрати».
Найменування статтi за 2015р
Собiвартiсть реалiзованих запасiв 224
Нарахування резервiв
Утримання примiщень, що здаються в оренду
Вибуття необоротних активiв
Iншi операцiйнi витрати 45
штрафи,пенi,неустойки 100
Всього iнших операцiйних витрат 369
Примiтка до Звiту про сукупнi прибутки.
Господарських операцiй, якi згiдно МСФЗ необхiдно вiдображати в Звiтi про сукупнi прибутки, товариство не здiйснювало.
Примiтка «Розкриття iнформацiї щодо зв’язаних сторiн».
У вiдповiдностi до вимог МСФЗ 24 «Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони» компанiя розкриває iнформацiю щодо операцiй i сальдо заборгованостi мiж компанiєю та зв'язаними сторонами. До зв'язаних сторiн компанiя вiдносить:
- юридичних осiб, якi контролюють компанiю (наприклад, материнська компанiя);
- юридичних та фiзичних осiб, якi мають таку частку в компанiї, яка надає їм змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї (вважається, що часткою в компанiї, яка дає змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї, є частка в розмiрi, що перевищує 50% статутного капiталу компанiї);
- юридичних осiб, якi є дочiрнiми або асоцiйованими пiдприємствами для компанiї;
- юридичних осiб, якi є спiльним пiдприємством, в якому компанiя є контролюючим учасником;
- фiзичних осiб – членiв провiдного управлiнського персоналу компанiї;
- близьких родичiв фiзичних осiб, якi мають частку в компанiї, яка надає їм змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї, та членiв провiдного управлiнського персоналу компанiї.
Примiтка «Розкриття iнформацiї по договорах оренди».
Протягом 2015 року товариство не здiйснювало операцiй з фiнансової оренди. За договорами операцiйної оренди, товариство наводить наступну iнформацiю:
- договорiв невiдмовної оренди та невiдмовної суборенди товариство не укладало
- непередбаченi оренднi платежi договорами оренди не передбаченi;
- вибiр мiж поновленням або придбанням активу та застереження щодо змiни цiн договорами оренди не
передбаченi;
- обмеження договорами оренди не передбаченi.
Примiтка «Умовнi активи та зобов’язання».
Товариство не мало подiй, що вiдбулись станом на 31.12.2015 року, але не вiдображенi в iнших примiтках, за якими ймовiрнiсть вибуття ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, не вiдповiдає визначенню зобов’язання.
Товариство не мало подiй, що вiдбулись станом на 31.12.2015 року, але не вiдображенi в iнших примiтках, за якими iснує ймовiрнiсть надходження економiчних вигод.
Примiтка «Активи на вiдповiдальному зберiганнi».
Товариство не має станом на 31.12.2015 року активiв на вiдповiдальному зберiганнi.
Примiтка «Iнформацiя про списанi активи».
Товариство не має списаної дебiторської заборгованостi, невiдшкодованих недостач та втрат вiд псування цiнностей за якими здiйснюється спостереження з метою її стягнення у випадку змiни майнового стану боржника.
Примiтка «Iнформацiя про гарантiї та забезпечення отриманi».
Товариство не має станом на 31.12.2015 року отриманих гарантiй та забезпечень.
Примiтка «Операцiї з iнструментами власного капiталу».
Протягом 2015 року товариство не здiйснювало операцiй з iнструментами власного капiталу.
Протягом 2015 року товариство не призначало фiнансовi iнструменти iнструментами хеджування та не оформлювало документацiю про цiлi управлiння ризиком i стратегiю хеджування.
Примiтка «Iнформацiя про виконання значних правочинiв в 2015 роцi».
Товариством не виконувало значних правочинiв в 2015р.
Примiтка «Iнформацiя про вчинення товариством правочинiв в яких є зацiкавленiсть».
Протягом 2015 року товариство не здiйснювало правочинiв, щодо вчинення яких є зацiкавленiсть, вiдповiдно до статтi 71 Закону України «Про акцiонернi товариства» вiд 17.09.2008 р. № 514-VI.
Примiтка «Управлiння ризиками».
Операцiйний ризик – це ризик, що виникає внаслiдок людських, технiчних i технологiчних помилок. Операцiйний ризик пов’язаний з функцiонуванням галузi економiки, фiнансовими ринками, забезпеченням сировиною, ринками збуту, iнтенсивнiстю конкуренцiї. Операцiйний ризик включає в себе також ризик змiн у нормативно-правовому регулюваннi.
ПАТ «Чернiгiвгазбуд» веде основну дiяльнiсть у сферi будiвництва та здавання в оренду власного нерухомого майна.
Протягом 2015 року функцiонування цiєї галузi економiки зазнало значних негативних тенденцiй та коливань. Конкуренцiя в галузi є дуже високою.
Станом на 31 грудня 2015 року кiлькiсть операцiйного ризику незначна, якiсть управлiння висока, сукупний ризик низький, напрям ризику стабiльний.
Пiд валютним ризиком товариство розумiє наявний або потенцiйний ризик для прибутку i капiталу, який виникає внаслiдок несприятливої змiни обмiнних валютних курсiв. За 2015р. валютними операцiями товариство не займалось.
Юридичний ризик — це наявний або потенцiйний ризик для надходжень та капiталу, який виникає через порушення або недотримання товариством вимог законiв, нормативно-правових актiв, угод, прийнятої практики або етичних норм, а також через можливiсть двозначного тлумачення встановлених законiв або правил.
На сьогоднiшнiй день в Українi iснує комерцiйне i, особливо, податкове законодавство, положення якого допускають рiзну iнтерпретацiю. Крiм того, встановилася практика, коли податковi органи на свiй власний розсуд приймають рiшення, у той час як нормативна база для такого рiшення є недостатньою. Всi цi умови призводять до виникнення юридичного ризику, який може в майбутньому призвести до сплати штрафних санкцiй та адмiнiстративних стягнень.
Протягом 2015 року не було випадкiв невiдповiдностi дiяльностi товариства вимогам регулятивних органiв, яка могла б суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть в разi її наявностi.
Станом на 31 грудня 2015 року сукупний юридичний ризик помiрний, напрям ризику зростає.
Ризик репутацiї – це наявний або потенцiйний ризик для надходжень та капiталу, який виникає через несприятливе сприймання iмiджу товариства клiєнтами, контрагентами, акцiонерами або регулятивними органами.
Станом на 31.12.2015 року сукупний ризик репутацiї низький, напрям ризику стабiльний.
Стратегiчний ризик - це наявний або потенцiйний ризик для надходжень та капiталу, який виникає через неправильнi управлiнськi рiшення, неналежну реалiзацiю рiшень i неадекватне реагування на змiни в бiзнес-середовищi. Станом на 31.12.2015 року сукупний стратегiчний ризик низький, напрям ризику стабiльний.
Система оцiнювання та управлiння ризиками товариства охоплює всi ризики притаманнi дiяльностi товариства, забезпечує виявлення, вимiрювання та контроль кiлькостi ризикiв. Управлiння ризиками передбачає наявнiсть послiдовних рiшень, процесiв, квалiфiкованого персоналу i систем контролю. Корпоративне управлiння забезпечує чесний та прозорий бiзнес, вiдповiдальнiсть та пiдзвiтнiсть усiх залучених до цього сторiн.
Примiтка «Подiї пiсля дати балансу».
Подiї, iнформацiя про якi може вплинути на здатнiсть користувачiв фiнансової звiтностi робити вiдповiднi оцiнки та приймати рiшення, пiсля 31 грудня 2014 року не вiдбувались.
Директор Моцьор В.В.
Головний бухгалтер Пархоменко О.П.
д/н
д/н
д/н
|